De Iraanse regering zit achter de cyberaanval die in juni van dit jaar het e-mailverkeer van Britse parlementariërs verstoorde.

Dat stelt althans Britse krant The Times, op basis van bevindingen van de Britse veiligheidsdiensten.

De aanval zou zich hebben gericht op de e-mailaccounts van ambtenaren van de Britse regering, in totaal zo’n 9000. Daarvan zouden er negentig zijn gekraakt. Ook het e-mailaccount van Britse premier Theresa May was doelwit, maar de hackers wisten zichzelf hier geen toegang toe te verschaffen.

De cyberaanval, die 23 juni plaatsvond, werd door de pers opgemerkt toen een van de Britse parlementariërs op Twitter zei dat hij zijn e-mail niet meer kon gebruiken en daarom voor dringende berichten enkel per sms bereikbaar was.

Aanvankelijk werd Rusland als waarschijnlijke schuldige opgevoerd, maar de aanval zou na onderzoek te herleiden zijn naar Iran. Theresa May liet eerder in de week nog weten achter het nuclaire akkoord met Iran te blijven staan, nu Amerikaanse president Donald Trump kritiek uit op die overeenkomst.

Bron: ‘Iran zit achter cyberaanval op Brits parlement’