YouTube heeft het donderdag mogelijk gemaakt om hoofdstukken toe te voegen aan video’s op het platform. Dit moet het voor gebruikers makkelijker maken om door video’s te navigeren.

Op desktop bevat de voortgangsbalk van de video kleine zwarte pauzes om aan te geven waar elk hoofdstuk eindigt en een nieuw hoofdstuk begint. Wanneer de gebruikers met de muis over deze balk gaat, wordt de titel van het hoofdstuk zichtbaar.

In de mobiele app zijn lichte trillingen toegevoegd om aan te geven wanneer een gebruiker bij een nieuw hoofdstuk is aangekomen. Zo kan bijvoorbeeld bij dit concert van Radiohead naar verschillende nummers genavigeerd worden.

De makers van de YouTube-video kunnen deze tijdstempels toevoegen in de beschrijving van de video. Het eerste tijdstempel in je lijst beginnen met 00:00 en de video moet ten minste drie tijdstempels hebben, schrijft YouTube. Eén videohoofdstuk moet minimaal tien seconden duren.

Source