Personeel van het Aziatische Twitter-hoofdkantoor in Singapore is woensdag abrupt verzocht het pand te verlaten. Vanaf donderdag moeten ze thuiswerken, meldt persbureau Bloomberg. In Azië werden de afgelopen tijd al veel mensen ontslagen nadat Elon Musk de nieuwe eigenaar van het platform was geworden.

De medewerkers zouden woensdag te horen hebben gekregen dat ze tot 17.00 uur de tijd kregen hun bureau leeg te maken en te vertrekken. Daarnaast werd ze verteld dat ze voortaan als ‘externe medewerker’ staan geregistreerd. Een woordvoerder van het kantoor in Singapore zegt dat Twitter wel huurder van het pand blijft, zonder daar verder over uit te weiden.

Topman Musk probeerde eerder al kosten te besparen door onder meer niet langer de huur te betalen voor het wereldwijde hoofdkantoor in het Amerikaanse San Francisco. De eigenaar van het pand diende daarom vorige maand al een aanklacht in. Sinds de overname van Twitter door Musk is bovendien al de helft van het personeel verdwenen om kosten te besparen.

Dat het personeel in Singapore verzocht is thuis te gaan werken, is opvallend. Eerder verklaarde Musk zich nog een groot tegenstander van thuiswerken.

Source