Berichtendienst Telegram heeft er door de grote Facebook-storing 70 miljoen nieuwe gebruikers bij gekregen, schrijft Telegram-baas Pavel Durov. Volgens hem was er sprake van een record.

De Telegram-baas zegt trots te zijn op hoe de dienst bleef draaien ondanks de grote toename van het aantal accounts. Wel bedrukt hij dat sommige gebruikers in de Verenigde Staten een verlaging van de snelheid van de dienst hebben ervaren.

Tijdens de Facebook-storing, die bijna zeven uur duurde, konden diensten van het bedrijf niet worden gebruikt. Ook WhatsApp was onbruikbaar. Gebruikers weken daarom uit naar andere platforms. KPN en T-Mobile lieten beide weten dat er meer werd ge-sms’t tijdens de storing.

Signal, een andere berichtendienst, liet ook al weten dat het bedrijf er miljoenen nieuwe gebruikers bij heeft gekregen tijdens de avond van de storing. Happn, een datingapp, berichtte dat het platform het chatverkeer van singles met 33 procent zag toenemen.

Tijdens de storing was de stijging van het aantal gebruikers op andere sociale media het grootst bij Snapchat. Op Android zag Snapchat een toename van 23 procent in het aantal gebruikers. Ook Twitter en TikTok werden meer gebruikt, maar deze stijging was aanzienlijk kleiner met respectievelijk 11 en 2 procent.

Source