Rusland heeft de toegang tot het audioplatform SoundCloud geblokkeerd. Volgens de Russische mediatoezichthouder Roskomnadzor heeft het sociale medium valse informatie over de oorlog in Oekraïne verspreid.
Russen die de website proberen te bezoeken, krijgen het logo van Roskomnadzor in beeld te zien. Volgens persbureau Interfax is de toegang tot de dienst geblokkeerd in opdracht van het Russische Openbaar Ministerie.
De informatie die zou zijn verspreid, zou gaan over de vorm en methoden van oorlogvoering tijdens een speciale operatie, waaronder “aanvallen op burgers en de infrastructuur”, meldt het persbureau.
Roskomnadzor gaf eerder al een boete aan Google wegens het verspreiden van “nepinformatie over de speciale militaire operatie in Oekraïne”. Ook eiste de waakhond een aanpassing van “onjuiste informatie” over de oorlog in Oekraïne op Wikipedia.













