De rechtbank in Delaware heeft de rechtszaak nog niet opgeschort omdat er nog geen overeenkomst van de partijen is ontvangen. Eerder deze week maakte Musk bekend alsnog Twitter te willen inlijven.
Volgens Bloomberg heeft Musk geprobeerd een lagere prijs te af te dwingen voor Twitter voordat hij aangaf het socialemediabedrijf toch voor de prijs van zijn originele bod te willen kopen. Er liepen de afgelopen week gesprekken over een korting tot 30 procent, meldt Bloomberg op basis van ingewijden. Tot een akkoord kwamen Musk en Twitter echter niet.
Musk heeft in april een bod gedaan op Twitter van 44 miljard dollar (44,37 miljard euro), maar kreeg later spijt. Musk besloot in juli dat hij van die deal wilde afzien. Volgens hem waren er veel minder menselijke gebruikers van de berichtendienst dan Twitter beweert en veel meer geautomatiseerde accounts of bots.
Daarop spande Twitter een rechtszaak aan. Twitter wil Musk aan de overname houden. Musk stuurde onlangs een brief naar Twitter met de boodschap dat hij de deal alsnog wil afronden. Waarom Musk nu opeens weer verder wil met de overname werd uit de documenten niet direct duidelijk.
Twitter bevestigde dinsdag het hernieuwde overnamebod van Musk te hebben ontvangen. Diezelfde dag vroeg de rechter beide partijen om terug te komen met een voorstel over hoe nu verder te gaan met de zaak.
Nu blijkt dat er nog geen zogenaamd ‘beding’ is ingediend. Ook is nog niet gevraagd om een schorsing, aldus de rechter. Daarom zal het proces zover bekend op 17 oktober beginnen.













