Tientallen porno- en gokapps overtreden de regels van Apples ontwikkelaarsprogramma. Daarmee kunnen bedrijven apps intern testen.
Uit onderzoek van Techcrunch blijkt dat ontwikkelaars het toezicht van Apple hebben omzeild, zodat ze porno- en gokapps op iOS konden uitbrengen. Het gaat om twaalf gokapps en twaalf porno-apps. Ze waren niet in de App Store te vinden, maar konden dankzij het programma via een omweg worden geïnstalleerd.
Met de apps konden bijvoorbeeld pornofilmpjes worden afgespeeld. Andere apps boden goksystemen waarmee gebruikers echt geld konden inzetten en winnen. Apple verbiedt dit soort apps in de App Store.
Volgens TechCrunch is het voor ontwikkelaars te gemakkelijk om toegang te krijgen tot het Enterprise-programma. Zij moeten alleen een online formulier invullen en 299 dollar (265 euro) te betalen aan Apple.
Misbruik door Google en Facebook
In januari kwam het Enterprise Developer Program al in het nieuws, omdat Google en Facebook er misbruik van maakten. Beide bedrijven boden apps aan waarmee het internetverkeer en data van gebruikers voor analyses konden worden ingezien. Mensen kregen in ruil daarvoor cadeaubonnen en geld.
Het programma van Apple is bedoeld voor apps die intern bij bedrijven worden gebruikt. Het gaat bijvoorbeeld om testversies van apps die nog niet geschikt zijn voor het grote publiek.
https://www.nu.nl/apps/5739093/porno-en-gokapps-misbruiken-testprogramma-van-apple.html