De overheid verstuurt vandaag om 12.00 uur het NL-Alert-testbericht. Het alarmsysteem moet alle inwoners van Nederland kunnen waarschuwen bij noodsituaties.

Elk half jaar verstuurt de overheid een testbericht om te kijken of het systeem naar behoren werkt. Dat gebeurt meestal op de eerste maandag in juni en december. Maar omdat Tweede Pinksterdag dit jaar op de eerste maandag in juni viel, stelde de overheid de test met een week uit.

Via het NL-Alert-systeem worden burgers gewaarschuwd als er bijvoorbeeld een aanval van buitenaf plaatsvindt. Het systeem kan ook worden ingezet bij lokale calamiteiten als een gaslek of een grote natuurbrand. Als het geluid van je telefoon aan staat, is bij het ontvangen van het bericht een hard alarmgeluid te horen.

Inwoners zonder mobiele telefoon ontvangen het bericht niet. Wel wordt het NL-Alert ook op steeds meer openbare plekken getoond, zoals op bushaltes en reclameborden.

Source