Medeoprichter van virtualrealitybedrijf Oculus Michael Antonov wordt beschuldigd van aanranding, schrijft The Verge donderdag. Antonov zou een vrouw hebben betast terwijl ze een VR-bril droeg.
Autumn Rose Taylor, marketingdirecteur van gamestudio Owlchemy Labs, beschrijft de gebeurtenis op Twitter. Oculus is nu onderdeel van Facebook en Andrew Bosworth, de huidige topman van het VR-team, reageerde op haar tweets. “Dit is misselijkmakend. Het spijt me dat dit je is overkomen en dat je nu weer met dit trauma wordt geconfronteerd.”
Antonov was een van de medeoprichters van Oculus, maar werkt sinds begin dit jaar niet meer bij Facebook. Alle oorspronkelijke oprichters van Oculus zijn inmiddels vertrokken.
Taylor schrijft dat het incident tijdens de Game Developers Conference in 2016 plaatsvond. Ze schreef aanvankelijk over “een oprichter van een bekend VR-hardwarebedrijf”, maar later maakte ze de naam van Antonov bekend.
Destijds zou Taylor studente zijn geweest. Ze schrijft dat Antonov haar uitnodigde voor een privésessie om de nieuwe Oculus Rift te bekijken. Daar betastte hij haar terwijl ze de VR-bril droeg. “Michael Antonov was een smeerlap tijdens het evenement. Mannen kunnen dit niet blijven doen.”
Bosworth leidt het Oculus-team sinds 2018. “Ik accepteer dit soort gedrag niet. We onderzoeken alle klachten, elke keer.” Antonov heeft niet gereageerd.