De Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA gaat weer raketten lanceren vanuit Australië, heeft de Australische premier Anthony Albanese woensdag bekendgemaakt. Het is voor het eerst in 27 jaar dat dit gebeurt.
Tussen 26 juni en 12 juli stijgen drie raketten op vanaf het Arnhem Space Centre in het Northern Territory, een faciliteit van het commerciële bedrijf Equatorial Launch Australia.
Het zal de eerste lancering zijn vanuit een commerciële lanceerfaciliteit buiten de Verenigde Staten in de geschiedenis van de ruimtevaartorganisatie. Het wordt ook de eerste NASA-raketlancering vanuit Australië sinds 1995.
De raketten worden gebruikt om heliofysica, de aard en invloed van de zon, en planetaire wetenschappelijke verschijnselen te onderzoeken. “Met de lanceringen kunnen we onderzoeken hoe het licht van een ster onder andere de bewoonbaarheid van een planeet kan beïnvloeden”, zei Nicky Fox van NASA.
De raketten reizen zo’n 250 kilometer “richting de hemel” om “gegevens te verzamelen over de fysica van de zon en haar relatie met de aarde”, zei Albanese.