Meta, het moederbedrijf van Facebook, heeft het afgelopen jaar al 24 werknemers en freelancers ontslagen omdat ze hackers van binnenuit hadden geholpen. Sommige medewerkers kregen betaald om toegang tot accounts te geven, meldt The Wall Street Journal.

Sommige werknemers worden ervan beschuldigd duizenden dollars in steekpenningen aangenomen te hebben. Het bedrijf heeft de ontslagen tegen de Amerikaanse zakenkrant bevestigd. “Meta pakt medewerkers aan die toegang tot accounts en gegevens van gebruikers doorverkopen”, aldus een woordvoerder.

In sommige gevallen kregen freelancers die als beveiliger van gebouwen werkten toegang tot een Facebook-tool genaamd Oops, dat staat voor Online Operations. Daarmee kunnen medewerkers gebruikers helpen die hun wachtwoord zijn vergeten of van wie het account is overgenomen door hackers.

Ook boden derde partijen diensten aan met hulp van Facebook-medewerkers, schrijft de krant. Gebruikers moesten dan betalen voor het resetten van hun accounts.

Het kopen of verkopen van accounts of het betalen voor accountherstel is volgens de woordvoerder van Meta in strijd met de voorwaarden van het bedrijf.

Source