De hacker die eerder deze maand gegevens heeft gestolen van studenten en medewerkers van de Hogeschool van Arnhem en Nijmegen (HAN), heeft deze op het internet gezet. Dat meldt RTL Nieuws dinsdag na het inzien van de gegevens.
De hacker eiste losgeld, maar de hogeschool meldde eerder dat niet te gaan betalen. Daarop besloot de persoon, die zich op het internet achter de naam ‘masterballz’ verschuilt, de gegevens online te zetten.
Volgens RTL Nieuws worden de gestolen gegevens nu verspreid via een populaire downloaddienst. Het is onduidelijk of de gegevens ook te koop worden aangeboden, of dat criminelen ze alleen onderling met elkaar delen.
Het zou gaan om gegevens van honderdduizenden mensen, waarvan veel (oud)-studenten. Van hen zouden onder andere volledige namen, e-mailadressen, geboortedatums, telefoonnummers en woonadressen zijn uitgelekt. Ook zouden er duizenden wachtwoorden zijn gestolen. Die zijn grotendeels van alumni van de HAN en niet van huidige studenten.
De hogeschool meldt op haar website nog niet te kunnen bevestigen dat de buitgemaakte data is gepubliceerd. Wel ligt dat “in de lijn der verwachting”. Volgend de HAN zijn er geen actuele wachtwoorden gestolen.
De school ontdekte het lek vorige week woensdag. De school heeft daarop onafhankelijke experts ingeschakeld die de zaak onderzoeken. Ook heeft de HAN aangifte gedaan bij de politie en het lek gemeld bij de Autoriteit Persoonsgegevens













