Google heeft maandag vier medewerkers ontslagen die onderdeel uitmaakten van een recent protest tegen het beleid, zo bevestigt de techgigant aan Bloomberg. Volgens Google zouden de medewerkers data van collega’s hebben gelekt.
De medewerkers in kwestie zouden persoongegevens van collega’s hebben opgezocht en buiten het bedrijf hebben gedeeld, wat tegen de regels is. Google zou ze hebben ontslagen na enkele waarschuwingen.
Andere medewerkers die ook betrokken waren bij het protest claimen op Medium dat het bedrijf hen de mond probeert te snoeren. De vier verzetten zich namelijk onder andere tegen een Google Cloud-proef bij grensbewaking, een gecensureerde zoekmachine in China en het Youtube-beleid rondom haatzaaien. Bovendien zou een ontslagen medewerker vrijdag te horen hebben gekregen dat het lekken van gegevens niet de echte reden van het ontslag is.
De Tech Workers Coalition, een werknemersbond in de techindustrie, noemt de ontslagen op Twitter ‘een draconische daad‘. Google zou hiermee andere medewerkers bang willen maken.
Meerdere incidenten bij Google
In de afgelopen tijd zijn er meerdere incidenten geweest tussen werknemers en het management van Google. Werknemers zeggen dat ze gehinderd zijn in hun carrière binnen het bedrijf nadat ze protesteerden tegen tegen de wijze waarop Google met beschuldigingen van seksuele intimidatie omgaat.
Ook mogen medewerkers onder werktijd niet langer over politiek praten. Dit zou volgens het bedrijf discussies en verdeeldheid op de werkvloer tegengaan.













