Google zal vanaf maandag nadrukkelijk aangeven dat mensen naar Google Assistent-opnamen kunnen luisteren, als een gebruiker toestemming geeft om zijn opnamen voor onderzoek te gebruiken. Dat schrijft Google in een blogpost.

Ook zal het bedrijf “verdere maatregelen nemen” om te voorkomen dat er audio wordt opgenomen als iemand per ongeluk zijn Google Assistent activeert. Ten slotte zal het bedrijf bijna alle bestaande audio-opnamen die ouder zijn dan “een paar maanden” verwijderen.

Het bedrijf volgt daarmee Apple en Amazon, die al eerder maatregelen namen om de privacy te verbeteren van gebruikers van hun slimme assistenten.

Verschillende fabrikanten van slimme assistenten raakten dit jaar in opspraak nadat bekend werd dat zij menselijke medewerkers naar audio-opnamen van gebruikers lieten luisteren. Onder meer Google en Apple legden deze programma’s daarna enige tijd stil, maar deze lijken nu geleidelijk weer te worden opgestart.

Zowel Apple als Amazon kondigt in augustus aan dat gebruikers nu zelf kunnen aangeven of ze toestemming geven om hun opnamen te laten beluisteren. Bij Google is hier al langer sprake van, aldus het bedrijf, maar was niet duidelijk dat opgeslagen stemfragmenten ook naar menselijke analisten konden gaan.

Google belooft ook andere privacyzorgen aan te pakken. Zo verbond het bedrijf audio-opnamen nooit aan gebruikers, maar was het in sommige gevallen gemakkelijk om via achtergrondgeluiden en andere informatie een opname tot een persoon te herleiden. Het bedrijf wil dat met “extra privacyfilters” oplossen.

Source