Minister van Veiligheid en Justitie Ferd Grapperhaus ziet niets in een verbod op anonieme prepaid simkaarten. Dat laat de minister weten in een antwoord op vragen van VVD-Kamerlid Jeroen van Wijngaarden.
De minister voegt zich daarmee bij voorganger Ad van der Steur, die in 2017 ook al niets zag in een dergelijk verbod. Eerder dit jaar diende Kamerlid Van Wijngaarden toch vragen in over anonieme simkaarten, omdat deze veelvuldig crimineel gebruikt zouden worden.
In onder meer België en Duitsland is al een registratiesysteem, maar volgens Grapperhaus is dat “fraudegevoelig gebleken vanwege een veelheid aan manieren om een verplichte registratie te omzeilen, bijvoorbeeld door gebruik van valse identiteiten of katvangers”.