De FBI heeft Apple om hulp gevraagd bij het ontgrendelen van twee iPhones van de Saoediër die begin december op een vliegbasis in de Amerikaanse staat Florida drie militairen in opleiding doodschoot. Uit een verzoek aan Apple blijkt dat de federale politie vooralsnog geen succes heeft gehad om de toegangscode te ‘raden’, schrijft NBC News.

De 21-jarige luitenant Mohammed Saeed Al Shamrani opende op 6 december het vuur in een klaslokaal op een vliegbasis van de Amerikaanse marine. Naast de drie doden raakten acht mensen gewond. Het motief van de schutter is vooralsnog onduidelijk.

De FBI heeft de hand weten te leggen op twee iPhones die aan Saeed Al Shamrani toe zouden behoren, maar kan de inhoud ondanks toestemming van de rechter niet bekijken. Wel heeft Apple details over de bezitter van de smartphones met de FBI gedeeld, laat het bedrijf aan NBC News weten.

Om wat voor iPhones het precies gaat, is onduidelijk. Apple maakt het met zijn software voor buitenstaanders lastig om zijn toestellen door derden te laten ontgrendelen, iets waar de Amerikaanse opsporingsdiensten regelmatig kritiek op uiten.

In 2016 bijna rechtszaak tussen Apple en FBI

In 2016 kwam het bijna tot een rechtszaak tussen Apple en de FBI, nadat de politiedienst het bedrijf in een vergelijkbare zaak om hulp vroeg. Het ging destijds om de iPhone 5c van een terrorist die in een verzorgingstehuis in Californië veertien mensen om het leven bracht.

De FBI vroeg Apple om een zogenoemd achterdeurtje in zijn software, waarmee de politiedienst de inhoud van het apparaat zou kunnen bekijken. Apple weigerde te voldoen aan het verzoek, omdat dat de beveiliging van alle iPhones in gevaar zou brengen.

Uiteindelijk wist de FBI het toestel te ontgrendelen met behulp van een derde partij. Details over die hack zijn niet bekendgemaakt.

Source