Bij een aanval van Chinese hackers op de mailbox van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken zijn eerder dit jaar 60.000 mails gestolen. Dat zegt een stafmedewerker van de Senaat tegen persbureau Reuters.

Het gaat om e-mails die via tien accounts zijn buitgemaakt, zegt de medewerker. Beleidsmakers van het ministerie zijn hierover ingelicht door de IT-afdeling.

Negen slachtoffers onderhielden contact met Oost-Azië en het Stille Oceaangebied. De gebruiker van het tiende account overlegde regelmatig met Europese organisaties.

In juli werd al bekend dat een Chinese hackersgroep toegang had gekregen tot mailboxen van 25 Amerikaanse organisaties. Het lek was ontdekt door Microsoft, dat het mailplatform beheert.

Destijds was onduidelijk om welke organisaties het ging, al was wel bekend dat meerdere Amerikaanse ministeries waren getroffen. Het ministerie van Buitenlandse Zaken zei toen dat er geen gevoelige gegevens waren gestolen. Nog altijd is de inhoud van de e-mails niet bekendgemaakt.

De hackers kregen toegang tot de mailboxen via een apparaat van een Microsoft-medewerker. Via die weg kwamen ze binnen bij andere organisaties. Een Amerikaanse senator zegt tegen Reuters dat de verdediging tegen cyberaanvallen verbeterd moet worden. “We moeten vanwege de kans op zwaktes gaan bedenken of de overheid wel moet leunen op één partij”, zegt hij.

Source