X-eigenaar Elon Musk heeft in de meeste Amerikaanse staten een vergunning aangevraagd om betalingen te mogen verwerken met X. De miljardair wil dat gebruikers vanaf de zomer van 2024 kunnen betalen met de app van X.
De plannen om X te voorzien van een betaalfunctie werden in augustus aangekondigd. Volgens topvrouw Linda Yaccarino is het de eerste stap om van X een allesapp te maken.
Musk droomt al lange tijd van het ontwikkelen van een allesapp. Dat is de reden dat hij vorig jaar het toenmalige Twitter kocht. “Het kopen van Twitter versnelt het maken van X, de allesapp”, tweette de miljardair in aanloop naar de overname.
De geruchten gaan dat Musk een westers alternatief wil maken voor het Chinese WeChat. Dat is in de basis een chatapp, maar wordt gebruikt voor veel meer.
Met WeChat kunnen gebruikers bijvoorbeeld online shoppen, nieuws lezen, een lening afsluiten, eten laten bezorgen en een taxi bestellen. De app wordt dagelijks gebruikt door ruim een miljard Chinezen.
Ontvang een melding bij nieuwe ontwikkelingen.