Gamestudio Rockstar heeft maandagavond de eerste trailer van GTA VI gepubliceerd. In de video deelt de spelontwikkelaar verschillende details van het nieuwe spel. Dit is wat we weten over het nieuwste deel van Grand Theft Auto.
Oorspronkelijk stond de publicatie van de eerste trailer gepland voor dinsdagmiddag. Maar doordat op een gameforum voortijdig video’s waren uitgelekt, besloot gamestudio Rockstar zijn trailer eerder te publiceren. Het lek staat niet op zichzelf. Afgelopen jaar zijn al veel details van de nieuwe game uitgelekt.
In de video bevestigt de gamestudio dat GTA VI in 2025 gaat verschijnen. Een exacte datum heeft Rockstar nog niet gecommuniceerd.
De game wordt uitgebracht op de PlayStation 5 en de Xbox Series X en S. De spelontwikkelaar heeft zich nog niet uitgelaten over versies van GTA VI voor andere gameconsoles, zoals de Nintendo Switch, of een versie voor computers.
De trailer toont de eerste officiële beelden van GTA VI. Daarin is te zien dat de zogenoemde graphics er flink op vooruitgaan ten opzichte van GTA V uit 2013.

Bekijk hier de langverwachte trailer van de nieuwe GTA
Voor het eerst een vrouwelijk hoofdpersonage
Rockstar onthult in de video dat je in GTA VI in de huid van een crimineel duo kruipt. Voor het eerst is er een vrouwelijk hoofdpersonage: Lucia. Zij lijkt in de trailer terug te kijken op haar gewelddadige avonturen in de stad.
De naam van het mannelijke personage heeft Rockstar nog niet bekendgemaakt. Maar volgens eerder uitgelekte details zou de mannelijke hoofdpersoon Jason heten.
De nieuwe versie van Grand Theft Auto speelt zich af in en om Vice City en borduurt daarmee voort op GTA: Vice City uit 2002. De stad heeft veel overeenkomsten met Miami.
Vice City is slechts een deel van de open wereld in GTA VI. Het hele gebied waarin de game zich afspeelt, wordt Leonida genoemd. Naast zonnige stranden en donkere stripclubs kun je straks ook bijvoorbeeld afgelegen dorpjes en moerasgebieden bezoeken.
Ontvang een melding bij nieuwe ontwikkelingen.
Te land, ter zee en in de lucht
Net als in eerdere versies van GTA kun je in het nieuwe spel weer een groot aantal voertuigen stelen. De trailer laat veel verschillende auto’s zien. Maar je kunt straks ook quads, jetski’s, speedboten, luxejachten, hovercrafts, vliegtuigen en zelfs containerschepen kapen. Met al die voertuigen kun je straks op het land, op zee en vanuit de lucht de grote gamewereld van GTA VI ontdekken.
De trailer laat verder zien dat roofdieren een prominente rol in het spel hebben. In de video is een alligator te zien. Die zijn waarschijnlijk in de moerassen rond Vice City te vinden.
Daarnaast hint de video op de aanwezigheid van sociale media in de game. Daarmee kun je zien wat er elders in de wereld van het spel gebeurt. Die informatie kun je waarschijnlijk misbruiken om de perfecte misdaad te plegen.
Wilde geruchten over de verschijningsdatum van GTA VI
Tot slot nog even over de verschijningsdatum: Rockstar houdt het zelf op 2025. Bij de ontwikkeling van games kunnen altijd vertragingen ontstaan.
Maar fanatieke gamefans hebben iets ontdekt. In juni verscheen in de online shop van GTA een T-shirt met de naam ‘???’. Op dat shirt staat een rare cijfercode.
Een fragment van die cijfercode is 12523, oftewel de Amerikaanse datumnotatie voor 5 december 2023. Laat dat nu toevallig de datum van vandaag zijn en de dag waarop de eerste trailer is verschenen.
In de cijfercode is ook een andere datum te vinden: 040125. Dat is de Amerikaanse datumnotatie voor 1 april 2025. Daarom wordt volop gespeculeerd dat dit weleens de verschijningsdatum van het nieuwste deel van een van de grootste gameseries ooit kan zijn.