Musk had eerder aangegeven dat werken op afstand niet meer toegestaan zou zijn, Personeel zou volgens hem minimaal 40 uur in de week op kantoor moeten zijn.
Deze week volgde een ultimatum. Het personeel van het socialemediabedrijf moest een belofte ondertekenen om keihard te werken. Bij weigering zouden ze hun baan kwijtraken. De mail had maar één mogelijk antwoord: ja.
Die knop werd door te weinig Twitter-medewerkers ingedrukt, zeggen de ingewijden nu tegen Bloomberg. Musk en zijn luitenanten zouden daarom een zachtere toon hebben aangeslagen.
Thuiswerken mag wel, klinkt het nu. Dan moet wel je manager “verantwoordelijkheid nemen en zorgen dat je een uitstekende bijdrage levert aan het bedrijf”, schrijft Musk in een nieuwe e-mail. Wel moeten Twitter-medewerkers minimaal één keer per maand fysiek aanwezig zijn bij een vergadering met hun collega’s.
Overigens lijkt Musk nog weinig vertrouwen te hebben in het personeel van Twitter. In een nagezonden mailbericht zegt de miljardair dat managers die “ten onrechte claimen dat een van hun ondergeschikten uitstekend werk doet of dat een bepaalde functie essentieel is” ontslagen zullen worden.
De kantoren van Twitter zullen de rest van de week gesloten blijven en pas op maandag weer open gaan, meldt de BBC. De Britse omroep baseert zich op een bericht dat door het bedrijf aan medewerkers is verstuurd. Een reden voor de sluiting geeft Twitter niet en het bedrijf wil niet op vragen van de BBC reageren.
In de drie weken dat Musk de baas is bij Twitter heeft hij al de helft van het personeel ontslagen. Met zijn aanpak en uitspraken maakte hij zich ook weinig geliefd bij een groot deel van de resterende werknemers.













