De gemeente had de techgigant voor de rechter gesleept vanwege de berichten van drie complotdenkers. Daarin staat dat er een satanisch pedofielennetwerk in de gemeente bestaat.
De rechtbank bepaalde vorig jaar al dat complotdenkers Joost K., Wouter R. en Micha K. moesten stoppen met het online verspreiden van verhalen over dit niet-bestaande pedofielennetwerk. Maar volgens de gemeente circuleren op Twitter nog steeds berichten over dit netwerk, die allemaal zouden moeten worden verwijderd.
Daar gaat de rechtbank niet in mee. Volgens de rechter heeft Twitter “op dit moment voldoende gedaan om onrechtmatige content over het ‘verhaal Bodegraven’ van haar platform te verwijderen.” Een betrokken Twitter-account is inmiddels geblokkeerd en de betreffende tweets die vanaf het account zijn verstuurd, zijn verwijderd.
De rechter stelt ook dat Twitter niet verplicht is om uit eigen beweging nog meer tweets van anderen te verwijderen. “Dat gaat in dit geval te ver. Niet alles in onrechtmatig en een goed filter is in dit geval volgens Twitter niet te maken.”













