Elon Musk vindt dat Twitter fraude heeft gepleegd, blijkt volgens The New York Times uit documenten rond de rechtszaak die hij afgelopen weekend aanspande. De rechtbankdocumenten werden donderdagavond openbaar gemaakt.
Door onze techredactie

De Tesla-topman tekende eind april een deal om het bedrijf voor 44 miljard dollar (42 miljard euro) over te nemen, maar kwam daar begin juli weer op terug. Daarop klaagde Twitter hem aan, in een poging de overname toch door te laten gaan.

Het was kort onduidelijk waar de zaak die Musk vervolgens zelf tegen Twitter begon precies over ging. De reden blijkt nu dat wat Musk al aanhaalde toen hij de Twitter-deal torpedeerde: hij gelooft dat Twitter gelogen heeft over het aantal nepaccounts dat op de site bestaat.

Musk zegt dat uit onderzoek van zijn team blijkt dat zo’n 10 procent van alle Twitter-gebruikers nep is. Twitter zegt daarentegen dat het om minder dan 5 procent van alle accounts gaat.

Daarnaast zou Twitter het aantal gebruikers dat daadwerkelijk reclame ziet op de site geheim houden, meent Musk nu in de rechtbankdocumenten. Hij zegt dat 65 van de 229 miljoen dagelijkse gebruikers geen advertenties ziet.

“Met deze verkeerde voorstelling van zaken verborg Twitter grote zwaktepunten in het bedrijfsplan”, aldus advocaten van Musk. “Daardoor werd Musk misleid om Twitter voor een te hoge prijs te kopen.”

‘Ongeloofwaardig en in strijd met de feiten’

In een reactie schrijven advocaten van Twitter dat “het verhaal van Musk zo ongeloofwaardig en in strijd met de feiten is als het klinkt”. Ze beschuldigen Musk ervan om leugens te verzinnen zodat hij onder zijn overnamebod uit kan komen, op een moment dat de beurskoersen van zijn bedrijf zakten en de overname daardoor niet meer aantrekkelijk was.

Twitter wijst erop dat Musk bij zijn overnamebod geen enkele poging deed om informatie op te vragen over nepaccounts. “Het overnamecontract noemt nergens nepaccounts. Sterker, Musk “zag af van een boekenonderzoek vooraf en gaf het bestuur van Twitter slechts 24 uur om te beslissen over zijn bod”.

De twee partijen zien elkaar in oktober voor het eerst in de rechtbank.


Lees meer over:

Elon MuskTech

Source