De eerste groene vinkjes in de corona-app vervallen niet vrijdag, maar vanaf volgende week dinsdag. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid. Eerder werd nog uitgegaan van 4 februari, maar dat wordt 8 februari.

Door nieuwe regels zouden vrijdag naar schatting ruim een half miljoen mensen hun groene vinkje kwijtraken. Zij moeten zich dan laten testen als ze bijvoorbeeld naar een horecazaak of de bioscoop willen of een vliegreis willen maken. Dit treft vooral mensen die nog geen boosterprik hebben gehad.

Het toegangsbewijs was in eerste instantie onbeperkt geldig na vaccinatie, maar dat is veranderd. Het bewijs is nu nog 270 dagen geldig na de tweede prik. Wie is hersteld van corona krijgt nog 180 dagen een groen vinkje in de CoronaCheck-app. Na de boosterprik is het vinkje vooralsnog onbeperkt geldig.

Source