Twee politieagenten in de stad Los Angeles kregen ontslag omdat ze in 2017 een melding van een overval negeerden en doorzochten naar virtuele dieren in het mobiele spelletje Pokémon Go.
Hun gesprek in de politiewagen was opgenomen en werd openbaar via een rechtszaak die de agenten hadden aangespannen. De agenten bespraken welke zeldzame pokémon-dieren die ze op het spoor waren.
De agenten hadden wel toegegeven dat ze niet hadden gereageerd op de oproep om naar de overval te gaan, maar ontkenden dat ze hun werk verzaakten omdat ze bezig waren met Pokémon Go.
De twee vochten hun ontslag aan, verloren deze week de zaak in hoger beroep. Pokémon Go was een hype in de zomer van 2016. Het is een mobiel spelletje dat gebruikmaakt van augmented reality.
Via het scherm op de telefoon worden fictieve pokémons afgebeeld die spelers van het spel kunnen vangen en trainen.













