Een website dat naar eigen zeggen een product verkocht om besmet te raken met het coronavirus, is door het hostingbedrijf achter de site offline gehaald. Dat laat directeur René Oldenbeuving van Hostnet, het bedrijf waarbij de site was ingekocht, weten na vragen van NU.nl.
“In overleg met onze jurist hebben we besloten dat het opzettelijk verspreiden van infectieziektes niet plaats mag vinden via onze sites”, vertelt Oldenbeuving. De site was sinds 11 november online, maar werd na een aantal dagen opgespoord. Dat de pagina niet direct na oprichting uit de lucht werd gehaald, is volgens de directeur te verklaren. “We hebben ruim 200.000 sites in ons bezit. We kunnen niet iedere site vooraf op inhoud beoordelen.”
Donderdag werd bekend dat via de site mogelijk materiaal voor coronabesmettingen verkocht werd. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd riep Nederlanders ertoe op het product niet te kopen. De inspectie vond het bestaan van de site ontluisterend en sprak van een klap in het gezicht voor iedereen die zich al anderhalf jaar inzet om de pandemie te bestrijden.
Mogelijk willen ongevaccineerde Nederlanders zichzelf met het coronavirus besmetten, omdat de kans bestaat dat het coronatoegangsbewijs binnenkort alleen nog geldig is met een vaccinatiebewijs of herstelbewijs. Een negatief testbewijs is dan niet meer geldig. Overigens staat nog helemaal niet vast dat het zogeheten 3G-beleid wordt aangescherpt naar het 2G-beleid.













