Apple maakt voortaan een uitzondering op zijn App Store-regels, waardoor appmakers niet langer een commissie hoeven te betalen voor betaalde livestreams van evenementen. Dat meldt The Wall Street Journal.
Het betekent dat bijvoorbeeld yogaleraren die via een app lesgeven niet langer een deel van hun omzet hoeven af te dragen aan Apple. De techreus eist normaal gesproken dat 30 procent van alle omzet uit apps wordt betaald om App Store-kosten te dekken.
Het betreft volgens Apple een tijdelijke maatregel, die in elk geval tot het einde van 2020 geldt. Op die manier wil het bedrijf ondernemers tegemoetkomen die door het coronavirus hun werk vanuit huis moeten doen.
Apple vraagt normaliter geen vergoeding voor dingen die in de echte wereld gebeuren, zoals bij het huren van een appartement op Airbnb. Maar omdat veel bedrijven genoodzaakt zijn digitaal verder te gaan, kwamen ze ineens in aanraking met Apples betaalbeleid.
De uitzondering geldt niet voor games, omdat die voor de coronacrisis hun producten ook al volledig digitaal uitgaven.
Apple onder vuur
Apples aankondiging komt vlak nadat Apple op meerdere manieren onder vuur ligt om zijn App Store-beleid. De populaire game Fortnite voegde een eigen betaalmethode buiten Apple om toe aan de game, waarna hij uit de digitale winkel werd verwijderd.
Brussel startte in juni een onderzoek naar mogelijk machtsmisbruik in de App Store, nadat onder andere Spotify klaagde over het percentage dat ze aan Apple moet overdragen.













