
Om in die positie te komen is er lang aan het team gesleuteld, zegt Goossens. Vijf jaar geleden was Team Liquid namelijk al goed in verschillende spellen, maar een Counter-Strike-team was er nog niet. “Counter-Strike bestaat al sinds 1999, maar we hebben het er pas bijgenomen toen we fuseerden met een Amerikaans team. Door het samengaan was er toen wat ruimte over.”
Het team besloot om talenten binnen te halen die nog niet bij de wereldtop hoorden, want spelers bij grote teams kopen zou op dat moment te duur zijn. De afgelopen jaren is er met de line-up gepuzzeld. Stap voor stap kwamen er betere spelers bij het team. Soms zagen ze een speler bij een ander team vrijkomen die voor verbetering kon zorgen. “Dan ga ik in gesprek met de coach van het team en kijken we wat die speler oplevert, en hij wat hij de organisatie kost.”
Goossens besloot dat er bij Team Liquid ook Counter-Strike gespeeld moest worden had hij nooit verwacht dat ze de top nu zouden kunnen bereiken. Maar dankzij de bouw aan de line-up, goede begeleiding én faciliteiten is dat in korte tijd toch gelukt. “Dat heeft fantastisch uitgepakt, want daardoor hebben wij nu een stabiel team dat op zijn piek is.”
Groot toernooi winnen
Concrete doelen voor de nabije toekomst heeft Goossens op dit moment niet met zijn team. “Met de industrie gaat het gelukkig goed. Die is enorm aan het groeien.” Maar hij kijkt met Team Liquid per dag wat de beste beslissing op dat moment is. Met League of Legends zou hij het fantastisch vinden om het wereldkampioenschap te winnen, “maar dat is wel een enorme uitdaging”.
“En met het Counter-Strike-team willen we graag een toernooi winnen waar alle topteams bij aanwezig zijn. Dat is tot nu toe nog niet gelukt. Daardoor blijft Astralis nog steeds hét team om te verslaan.” De eerstvolgende mogelijkheid daarvoor is in augustus, op een groot toernooi in Berlijn.
https://nos.nl/l/2288612













