Bedrijven en organisaties die in de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk of Ierland advertenties willen plaatsen over abortus, moeten verzoeken eerst bij Google indienen. Dat schrijft de zoekgigant in een blogbericht.
Het nieuwe beleid treedt vanaf juni in werking. Van adverteerders die zoektermen rondom het onderwerp abortus gebruiken, moet eerst worden vastgesteld of zij wel of niet zelf abortussen aanbieden.
Google vraagt daarom aan adverteerders of ze “basisinformatie” over hun organisatie willen leveren. Als de informatie is verwerkt, worden de reclames gelabeld. Het gaat hierbij om een extra tekstje bij de advertentie, waarin ‘Biedt abortus aan’ of ‘Biedt geen abortus aan’ staat.
Volgens Google zorgen de labels voor extra transparantie. “Dit helpt om gebruikers de informatie te geven, zodat ze kunnen bepalen welke advertenties rondom het onderwerp relevant voor hen zijn.”
Eerder deze maand schreef The Guardian dat Google jaren geleden 150.000 dollar aan advertentietegoed had geschonken aan de Obria Group. Reclames van de Obria Group suggereerden dat de organisatie abortussen aanbood, terwijl het juist vrouwen probeert over te halen om hun zwangerschap niet voortijdig te beëindigden.
https://www.nu.nl/internet/5902947/google-wil-advertenties-over-abortus-vooraf-controleren.html













